Ako sa prihlásiť
do detských jaslí Tulipán?

Najjednoduchšia cesta je ohlásiť sa telefonicky na telefónne číslo 0908 619 619, prípadne na náš email info@jasletulipan.sk.

Pre záujemcov pripravujeme „úvodné stretnutia“, priamo v našich jasličkách počas celého týždňa. „Úvodné stretnutia“ sa konajú po pracovnej dobe, aby ste si jasličky mohli obzrieť s partnerom, prípadne rodičmi.

Na množstvo Vašich otázok sú pripravení odpovedať majitelia jasličiek spolu so sestričkami. Súčasťou úvodného stretnutia je aj prehliadka celého areálu jasličiek spolu s informáciou o kompletnom režime a vyplnení potrebných formulárov.

K dispozícii sú tiež na stiahnutie:

Jasle Tulipán

Súkromné detské jasle Tulipán poskytujú tú najlepšiu možnú starostlivosť, opateru a výchovu pre deti vo veku od 6 mesiacov do 4 rokov v príjemnom domáckom prostredí.

Našou snahou je vytvoriť pre Vaše deti miesto plné života a poskytnúť deťom to najlepšie pre ich štart do života. Počas celého roka (vrátane letných prázdnin) poskytujeme komplexnú, nadštandardnú celodennú starostlivosť, poldennú starostlivosť a hodinovú starostlivosť o dieťa počas bežnej prevádzkovej doby, ktorá je každý pracovný deň v čase 06.00 – 17.00 hod., ako aj starostlivosť o dieťa mimo prevádzkových hodín. Detské jasle TULIPÁN budú zatvorené len počas štátnych sviatkov a vrátane dvoch pracovných dní, kedy sa uskutoční maľovanie a údržba priestorov (o tejto skutočnosti budú rodičia v dostatočnom časovom predstihu vopred písomne informovaní).

Komplexná starostlivosť

Individuálny prístup k deťom, vlhčené obrúsky, hygienické a toaletné potreby (púder, krémik, toaletný papier, papierové vreckovky, prírodné, ekologicky certifikované mydlo), podbradníky, antialergický vankúš a paplón, posteľnú bielizeň, uterák, pohár (dojčenskú fľašku), darček k meninám a narodeninám (pre deti prihlásené na celodennú starostlivosť), pestrú, vyváženú a zdravú celodennú stravu (desiata, obed, olovrant), každý deň ovocie, ako aj dôsledné dodržiavanie pitného režimu (prírodná neperlivá voda, bio ovocné a bio bylinkové čaje, sladenie nápojov prírodným hnedým cukrom a bio medom, bio šťavy bez farbív, cukrov a konzervantov).
Dieťa má v jasličkách k dispozícii kvalitné, zdraviu neškodné hračky od certifikovaných výrobcov. Používame výhradne prírodné, ekologicky certifikované pracie a čistiace prostriedky.

Okrem štandartnej starostlivosti, sú pre nás dôležité:

Profesionálna jazyková príprava

„Myslíme dopredu!“ Týmto heslom sa riadime v našich jasliach a preto by sme Vám radi ponúkli možnosť vzdelávania detičiek v rannom veku. Cudzí jazyk dnes patrí k základnému vzdelaniu, zaručí Vašim detičkám lepšiu budúcnosť a možnosť uplatnenia v dospelosti. Je vedecky dokázané, že je výhodné začať s výučbou cudzieho jazyka už v prvých mesiacoch života Vášho dieťaťa, kedy sa zároveň začína učiť rozprávať aj v materinskom jazyku. Cudzí jazyk je vtedy pre dieťatko rovnako prirodzený ako materinský jazyk.

Našim cieľom je prepojiť výučbu s hrou a podporiť tak tvorivosť detí a ich intelekt. Výučba je rozdelená tematicky. Každý týždeň sa zameriame na určitú tému, ktorú spracujeme tak, aby sme posilnili všestranný rozvoj dieťaťa. Využijeme pritom hudobnú, literárnu, výtvarnú, ale aj pohybovú výchovu. Chceme detičky naučiť cudzí jazyk nenáročnou formou, hraním, čítaním kníh, spievaním, tancovaním a rôznymi pohybovými aktivitami. Posledný týždeň v mesiaci zameriame na opakovanie, pretože sme presvedčení, že len častým opakovaním si dieťatko dokáže prirodzene osvojiť jazyk. Pri výučbe berieme do úvahy individuálne potreby každého dieťaťa, a tak podporujeme jeho talent. Budeme Vás pravidelne informovať o pokrokoch Vášho dieťatka. Výučba bude prebiehať trikrát do týždňa, výlučne v cudzom jazyku, využitím najmodernejších metód a pomôcok. Dovolíme si na záver upraviť názov diela známeho amerického autora Roberta Fulghuma, ktorý vystihuje našu filozofiu: „Všetko, čo naozaj potrebujem vedieť, som sa naučil v jasliach a škôlke!“

Kvalitné stravovanie

Keďže strava je dôležitou ingredienciou pre zdravý vývin Vášho dieťaťa, pristupujeme k nej veľmi starostlivo. Strava je pripravovaná priamo v priestoroch detských jaslí, z prevažne farmárskych produktov, úradom schváleným pracovníkom v súlade s prísnymi hygienickými normami a s dôrazom na obsah energetických a výživových hodnôt potrebných pre daný vek dieťaťa. Kedže ingrediencie a pôvod potravín predstavuje hlavnú zložku kvality jedla, dávame si záležať pri ich získavaní pre našu kuchyňu.

Mliečne výrobky ako maslo, smotanu, mlieko, tvaroh a niektoré syry, máme zabezpečené z farmy z blízkeho okolia Trnavy. Mlieko je neporovnateľne kvalitnejšie ako najvyššia dostupná kvalita v obchodoch, vzhľadom na jeho veľkú spotrebu, sme mali skúsenosť s nákupom väčších objemov na týždennej báze no jeho kvalita bola z roka na rok horšia. Vyhľadali sme preto dodávateľa priamo s vlastným chovom. Smotana je takisto veľmi kvalitná, viac ako 40%, výborne sa s ňou pracuje v kuchyni.

Hydinu, prevažne kuratá a morky, príležitostne kačice, máme zabezpečené z farmy z okresu Galanta, v prípade kuriat ide o kurča kukuričné. Od bežného kurčaťa líši hlavne spôsobom chovu. Je chované čiastočne vo voľnom výbehu prirodzeným spôsobom na slniečku a čerstvom vzduchu. Kŕmené len s kvalitnými obilninami s vysokým podielom kukurice (60 %) bez GMO. Týmto spôsobom sa dosahuje najvyššia kvalita mäsa. Kurčatá dosahujú váhu okolo 1,3 – 2 kg/ks. Doba výkrmu je minimálne 81 dní. Kurčatá vyrastajú v prirodzenom prostredí. Sú šťavnaté zdravé a majú hlavne chuť kuracieho mäsa, ktorá sa z našich stolov akosi vytratila. Kukuričné kurča obsahuje o 20% menej vody ako priemyselné kurča.

Pštrosie maso a vajcia máme zabezpečené z farmy zo Záhoria, ktorá sa už roky venuje chovu pštrosov.
Mäso pštrosa označujú znalci za mäso gurmánov, vďaka nízkemu obsahu tuku. Pštrosie mäso sa vyznačuje vysokou nutričnou hodnotou, obsahuje veľmi málo tuku a cholesterolu, v čom predstihuje aj mäso morky. Na rozdiel od hydiny je pštrosie mäso výrazne červené, štruktúrou a zafarbením je podobné hovädziemu.
Mäso našich bežných hospodárských zvierat (prasa, dobytok, ovca, hydina) obsahuje viac než 3 % tuku, u pštrosa je obsah tuku v svalovine do 0,3 %. Nízky obsah tuku však u pštrosieho mäsa nie je vôbec na úkor jemnosti. Kalorická hodnota pštrosieho mäsa je 114 cal/100 g, významná je úplná absencia cholesterolu.

Pri príprave rybých pokrmov využívame prevažne Sumčeka Afrického, chovaného na Slovensku. Chová sa v približne 20 stupňovej vode, čiže chovy prirodzene vznikajú tam, kde je odpadová teplá voda. Naším dodávateľom je spoločnosť, prevádzkujúca aj aquapark na východnom Slovensku. Vrty teplej vody využívajú aj na chov rýb. Dovoz čerstvého mäsa od nich nám zabezpečuje spoločnosť Kunowský majer, ktorá sa venuje takisto chovu sladkovodných rýb na západnom Slovensku.

Priestranný dvor a záhrada

Detské jasle Tulipán poskytujú okrem plne zariadených vnútorných priestorov, s výmerou do 250m2, aj široké vonkajšie priestory. Okrem dláždeného dvora o rozlohe 200 m2, ktorý je vhodný pre hry, najmä ak hre predchádzalo daždivé počasie.

V ostatných prípadoch majú deti k dispozícii veľkú zatrávnenú záhradu, zavlažovanú automatickou závlahou, vďaka ktorej je trávnatý koberec krásne zelený aj počas horúcich letných dní. Na trávnatom koberci sú v bezpečí aj tie najmenšie deti, jasličky nemajú z bezpečnostných dôvodov žiadne preliezky, iba hojdačky, tunely a penové hračky. V letných mesiacoch sú to malé bazéniky a rôzne striekacie aktrakcie. V záhradke sa nachádza aj pieskovisko a veľký altánok. Pohybová aktivita je dôležitá k dosiahnutiu rovnováhy medzi príjmom energie potravou a jej spotrebou v rámci metabolizmu. Vďaka širokému priestrannému dvoru a záhrade sú tak deti neni nútené navštevovať verejné ihriská, kde je zvýšené riziko infekcie. V priestoroch záhrady sa nachádza aj malý bylinkový záhon, na ktorom sa deti učia vzťahu k životnému prostrediu a zdravému životnému štýlu. Záhrada je vďaka kvalitnému trávniku využivaná celoročne, pokiaľ nie je príliž premočený. Ak je to vhodné deti používajú aj gumáky a hra vonku prebieha aj vo vlhčom počasí.

Otázky a odpovede – najčastejšie kladené otázky

Je potrebné sa zahlásiť do Detských jaslí TULIPÁN v niekoľkomesačnom predstihu?

Nie, momentálne umožňuje kapacita zariadenia prijímať deti s okamžitým nástupom.

Ako sa môžem prihlásiť dieťa do Detských jaslí TULIPÁN?

Najvhodnejšie je kontaktovať nás telefonicky, prípadne emailom a dohodnúť si termín stretnutia. Pre záujemcov pripravujeme aj „úvodné stretnutia“, priamo v našich jasličkách počas celého týždňa. „Úvodné stretnutia“ sa konajú po pracovnej dobe, aby ste si jasličky mohli obzrieť s partnerom, prípadne rodičmi. Kontaktné údaje nájdete tu.

Ako je to s prispôbovaním sa detí pred nástupom do Detských jaslí TULIPÁN?

Pred nástupom do jasličiek odporúčame absolvovanie adaptačného procesu, aby si dieťa zvyklo na prostredie jasličiek. Vhodné sú 2-3 návštevy po 2-3 hodinách. Počas adaptácie by si malo dieťa vyskúšať aj stravu a spanie.

Ako je možné získať štátnu podporu pre jasličky?

Príspevok na starostlivosť o dieťa je dávka, ktorou štát prispieva rodičovi alebo fyzickej osobe, ktorej je dieťa zverené do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na úhradu výdavkov vynaložených na starostlivosť o dieťa. Príspevok sa priznáva za kalendárny mesiac, v sume preukázaných výdavkov oprávnenej osoby na starostlivosť o dieťa. Približná suma je okolo 230 EUR. Pre príspevok je potrebné potvrdenie z jasličiek. Právny rámec príspevku určuje zákon č. 561/2008 Z.z. o príspevku na starostlivosť o dieťa. Na stiahnutie je k dispozícii TU .

Ako sa platí za služby Detských jaslí TULIPÁN?

Pobyt v jasličkách sa uhrádza najneskôr do 5 dní od nástupu, prípadne najneskôr do 5. dňa v mesiaci. Najvhodnejšia je forma platby priamo na účet, prípadne v hotovosti. V niektorých prípadoch vyžaduje sociálny úrad, pri poberaní príspevku, ústrižok o zaplatení. V tomto prípade akceptujeme platbu poštovou poukážkou, ktorú od nás každý mesiac obdržíte.

Je možné umiestniť dieťa do Detských jaslí TULIPÁN aj keď má alergiu alebo špecifické stravovacie náviky?

Áno, súčasťou prihlasovacích formulárov je aj dotazník, kde sa prípadné alergie a špecifické stravovacie náviky uvádzajú a podľa nich je potom prispôsobované stravovanie v jasličkách.

Ako a kedy sa odovzdáva dieťa do Detských jaslí TULIPÁN?

Odovzdávanie detí prebieha od rána 6:30 až do 8:30. V prípade poldennej a hodinovej starostlivosti, individuálne.

Ako a kedy sa vyzdvihuje dieťa z Detských jaslí TULIPÁN?

V priebehu celého dňa, no najneskôr do 17:30. Po 17:30 je nutné si dohodnúť individuálny režim.

Čo ak moje dieťa budé daný deň neprítomné v Detských jasliach TULIPÁN?

Ak je dieťa choré alebo sa nedostaví do jasličiek je nutné to nahlásiť 24 hodín dopredu.